• Bezpłatne warsztaty z programowania

03-25.09.2022

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami".

Już po raz jedenasty zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!

Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

Odbywają się stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach, w tym w Warszawie 24-25 września m.in.:

Rondo ONZ 1 ul. Zajęcza 2A

ul. Teligi 6a

także w formie online do 25 września 2022 roku.

Akcję honorowym patronatem wspierają: MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE i Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz inni włodarze miast.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która jest globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.

W 11. edycji akcji Koduj z Gigantami motywem przewodnim będzie cyberbezpieczeństwo. Uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci. Warsztaty zostaną poprowadzone m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

www.kodujzgigantami.pl

23 września 2022r.

Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

1 września 2022

Rok szkolny 2022/2023 właśnie się rozpoczął. Uczniowie wracają do szkoły po dwóch miesiącach wakacji.

Pierwszy września to ważny dzień dla uczniów, szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczną naukę w szkole. Naszych nowych pierwszoklasistów w progach naszej szkoły przywitała miłymi słowami pani Dyrektor Małgorzata Zarzycka oraz pani Wicedyrektor Grażyna Dudzińska.

Miło nam było również gościć przedstawicieli Wojska Polskiego - panią starszy szeregowy Agnieszkę Zarembę, pana porucznika Pawła Bystrka i pana sierżanta Roberta Kopańskiego. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprosiło naszą szkołę do multimedialnego projektu edukacyjnego "Kalendarz z mundurem".