• Dzień Misia

25.11.2022

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką.

Nie, nie!

Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania.

W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

I jeszcze milej gdy można się przytulić do taaakiegoooo duużżeegooo misia - np. Kung-Fu Pandy.

A Tak wyglądał Dzień Pluszowego Misia w Naszej Szkole.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji.

• I Bemowskie Forum Młodzieży

I BEMOWSKIE FORUM MŁODZIEŻY - 23.11.2022r.

Reprezentacja z naszej szkoły - Pani Dyrektor Małgorzata Zarzycka, opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 Pani Anita Gos oraz Pani Edyta Banasiak wraz z piątką uczniów i uczennic zaangażowanych w pracę w SU - wzięła udział w I Bemowskim Forum Młodzieży. Podczas debaty poruszane były ważne dla młodzieży tematy:

Tolerancja

Współpraca z dziećmi z Ukrainy

Prawa ucznia

Problemy psychiczne i zaburzenia odżywiania wśród dzieci i młodzieży.

Wśród wielu zaproszonych gości obecni byli Pan Piotr Jacoń -dziennikarz stacji TVN, popularni wśród uczniów Ignacy Łukowski (Kolega Ignacy) czy Marcin Kruszewski (Prawo Marcina).

10.11.2022

11.11.2022

Świeto w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Po raz piąty w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbyła się akcja "Szkoła do hymnu". Mazurka Dąbrowskiego uczniowie odśpiewali o godzinie 11:11.

Organizatorem akcji "Szkoła do hymnu" jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odbywa się ona po raz piąty. W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11 Mazurek Dąbrowskiego śpiewany jest w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także placówkach polonijnych.

Podczas akademii z okazji 11 listopada Pani Dyrektor wręczyła nagrody za Konkurs Piosenki Patriotycznej. Cała szkoła o godzinie 11.11 odśpiewała hymn.

• SPOTKANIE Z PISARKĄ p. Ewą Nowak

10.11.2022

Dzisiaj klasa IV b uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu z p. Ewą Nowak – pisarką dla dzieci i młodzieży.

Cztery uczennice wcieliły się w rolę dziennikarek i przeprowadziły bardzo ciekawy wywiad z autorką. Pani Ewa Nowak zdradziła nam wiele swoich sekretów m.in., w jaki sposób nauczyła się czytać, dlaczego zaczęła pisać książki i co czuła, gdy wydała swoją pierwszą powieść.

Na spotkaniu wszyscy uczniowie otrzymali, dzięki hojności rodziców, najnowszą książkę autorki pt. ,,Jagna i ekowyzwania”.

Były autografy, przytulasy i poczucie dumy jednej z uczennic, która stwierdziła: ,,Teraz mogę powiedzieć, że osobiście znam wielką pisarkę”.

• Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA

04.11.2022

Teatr Profilaktyczno - Edukacyjny z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom dla uczniów klas VIII.

• Stworzenie młodzieży przestrzeni do dialogu o problemie uzależnień
            • Pokazanie złożoności i wieloaspektowości uzależnienia
            • Kształtowanie wśród młodzieży świadomości czym jest uzależnienie
            • Stworzenie warunków do wzmocnienia poczucia własnej wartości
            • Przekazanie informacji o miejscach, gdzie można szukać profesjonalnej pomocy i wsparcia

Projekt decyzja - projekt dla młodzieży, by każda decyzja była świadoma.

2.11.2022r.

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Głównego Informatycznej Olimpiady Juniorów oraz w imieniu Fundacji Rozwoju Informatyki dziękuję za poświęcony czas i pomoc w zorganizowaniu testu wiedzy informatycznej w Państwa szkole. Test ten stanowił ważną część zawodów I stopnia tegorocznej Olimpiady Informatycznej Juniorów. Wyniki testu są dostępne dla każdego ucznia indywidualnie na jego koncie SIO2. Wyniki zostały opublikowane dnia 28 października w godzinach popołudniowych. Przypominam, że część programistyczna zawodów I stopnia trwa do 5 stycznia 2023 roku.

Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję współpracować również w przyszłości.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i życzę powodzenia a Państwa uczniom awansu do kolejnego etapu zawodów.

Z wyrazami szacunku,

Joanna Śmigielska

Koordynatorka Olimpiady Informatycznej Juniorów

28.10.2022

W dniu 28.10 obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie w tym wyjątkowym dniu przyszli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje.

Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i, że warto do nich powracać.

Był to dzień pełen wrażeń.