• Vex Robotics

25.09.2023

Dziś rozpoczęliśmy pracę nad projektem Vex Robotics. Zespół uczniów naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem zaczął budowę robota Vex IQ. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale każda wielka podróż zaczyna się od małych kroków.

Brawo chłopcy!

• WARSZTATY Z DRUKU 3D - ZIEMIA I MY

20.09.2023

Miło nam poinformować, że nasza szkoła SP 362 zakwalifikowała się do projektu realizowanego przez Fundację ZIEMIA I MY, a dofinansowanego przez m.st. Warszawę pn. „WARSZTATY Z DRUKU 3D - ZIEMIA I MY w ramach projektu nasi uczniowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów z druku i projektowania 3D, oraz dowiedzieć się czym są kompetencje przyszłości jak również odwiedzić firmę, która zajmuje się drukiem 3D.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony i FB na których będziemy zamieszczać zdjęcia z zajęć. Zachęcamy również do śledzenia strony Fundacji ZIEMIA I MY: www.ziemiaimy.org  na której można dowiedzieć się więcej nt. działań fundacji oraz różnych ciekawych projektów dla szkół podstawowych.

• Próbny alarm ewakuacyjny.

15.09.2023

15 września w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Strażacy sprawdzili budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji.

Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

4 września 2023r.

Dziś 4 września 2023 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie wrócili do szkoły. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele w sposób szczególny powitali najmłodszych uczniów klas pierwszych.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Niech ten rok szkolny będzie dla was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników.

Rodzicom zaś życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radość z osiągnięć dzieci. Nam wszystkim zaś dobrej współpracy, bo pamiętajmy, że sukces szkolny nie jest możliwy bez wzajemnego porozumienia.