• Nasz Patron

30.03.2023

„Lub robić coś... Kochaj kogoś... Nie bądź gałganem... Żyj poważnie!” Tadeusz Kotarbiński

31 marca urodził się prof. Tadeusz Kotarbiński - Patron Naszej Szkoły. To dla całej społeczności szkolnej ważny dzień.

Uczniowie i nauczyciele przychodzą w strojach galowych. Wspominamy życiorys profesora, jego działalność i zasługi. Odwiedzamy Izbę Patrona, rozmawiamy i organizujemy konkursy z wiedzy o Patronie. Złożymy także kwiaty na grobie Patrona.

W tym roku odbył się Turniej o Puchar Patrona Szkoły organizowany przez Panią Gertrudę Orzelską oraz Pania Ewę Łochowską, w którym wzięły udział przedstawiciele klas IV-VIII. Trzymamy kciuki za wszystkie drużyny i liczymy na dobrą zabawę.

• 46. Konkurs Recytatorski – Warszawska Syrenka

W dniu 30.03.2023 r. odbył się 46 Konkurs Recytatorski – Warszawska Syrenka.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III, IV-VI oraz VII - VIII. Do przesłuchań dzielnicowych zakwalifikowało się 9 uczniów, których wyłoniono podczas recytatorskich zmagań szkolnych.

Dzielnicowa komisja recytatorska wyróżniła: Lenę Koczyk z klasy 3A Marcina Nowiszewskiego z klasy 5D Julię Walczak z klasy 5D Martę Sobolewską z klasy 8A.

Wszystkim uczestnikom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

• Bądź na niebiesko!

28.03.2023

W związku z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu zachęcamy wszystkich do okazania solidarności z osobami ze spektrum autyzmu poprzez założenie niebieskiego ubrania i przyczepienie na bluzce niebieskiego serduszka.

Ponieważ obchody wypadają w niedzielę, w szkole będziemy świętować ten dzień 3 kwietnia. Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

• Karta Rowerowa

24.03.2023

Egzamin TEORETYCZNY na kartę rowerową dla klas IV - tych, odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia. Czas trwania egzaminu 30 min. Test jednokrotnego wyboru, pytań 25.

Egzamin PRAKTYCZNY odbędzie się 9 maja w Miasteczku Ruchu Drogowego ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie. Prawni opiekunowie zaprowadzają dziecko na egzamin i odbierają.

Uwaga!

Uczniowie, którzy mają ukończone 10 lat i chcą zdawać egzamin na Kartę Rowerową zapraszam 25 kwietnia o 7:30 do s. 207.

Agata Mączewska

• Uwaga!

ZAPISY NA ZAJĘCIA DODATKOWE

Od dnia 01 kwietnia odbywać się będą bezpłatne zajęcia:

Sportowe dla kl. IV - VIII

poniedziałek godz. 13.45-14.30 chłopcy

p. Dominik Mazanka

poniedziałek godz. 14.35-15.20 dziewczęta

p. Grażyna Maciejewska

Szachy kl. I-VIII

poniedziałek godz. 14.45 - 15.20

p. Adam Gąsiorowski

czwartek godz. 12.50 - 13.30

p. Piotr Górka

Zapisy zbierane są do 31 marca.

Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób na grupę), decyduje kolejność zapisów bezpośrednio u nauczycieli prowadzących.

• Pierwszy Dzień Wiosny.

24.03.2023

Konkurs Mam Talent

Nasi uczniowie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje.

W tym dniu odbył się również konkurs Mam Talent. Uczniowie pod skrzydłami Pana Piotra Górki, zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności: śpiew, akrobatykę, jazdę na rolkach i wiele innych.

Wszystkie występy wypadły na szóstkę.

Gratulujemy i dziękujemy!

• 21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki

20.03.2023

Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa.

Symbolem święta są kolorowe skarpetki, które oznaczają: „kocham Cię takim jakim jesteś”. Kto nosi kolorowe skarpetki wyróżnia się w tłumie, ale jednocześnie wysyła sygnał, że bycie „innym” nie oznacza nic złego.

Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa nasi uczniowie przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach i włączyli się w obchody tego święta.

• Ważne!

12.03.2023

Próbne egzaminy ósmoklasistów odbędą się w następujących terminach:

13.03. - matematyka

15.03. - język polski