• Spotkanie z Panią Burmistrz

19.12.

W Urzędzie Dzielnicy Bemowo odbyło się spotkanie z uczennicą SP nr 362. Oleksandrą Alieksieievą,  zdobywczynią pierwszego miejsca w zawodach o randze europejskiej w kategorii gimnastyka powietrzna kobiet. To nie pierwszy sukces młodej sportsmenki, w ubiegłym roku Oleksandra zajęła 4 miejsce na świecie!

Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, pogratulowała zawodniczce imponującego wyniku i życzyła powodzenia w dalszej karierze gimnastycznej.

• Koncert kolęd

15.12.2022

15 grudnia odbył się w naszej szkole koncert kolęd przygotowany przez szkolny chór pod opieką Pana Piotra Górki. Zaproszonymi gośćmi byli Pan Piotr Kobierski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo, ks. prałat dr Andrzej Banaszek, proboszcz parafii  Bogurodzicy Maryi oraz nauczyciele i pracownicy SP 362.

Po wysłuchaniu i wspólnym odśpiewaniu kolęd życzenia świąteczne złożyła wszystkim Pani Dyrektor Małgorzata Zarzycka

• Jasełka 2022

15.12.2022

14.12.2022

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 3c i 3e, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 14 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Zarzycka, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację przygotowały Panie Agata Wyra i Elżbieta Centkowska, dekorację - Pani Gabriela Bieniek-Kowalczyk, a muzykę Pan Piotr Górka.

Po przedstawieniu jasełkowym odbył się tradycyjnie w naszej szkole - Kiermasz Świąteczny, na którym można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

• W świetlicy

grudzień 2022

Święty Mikołaj dotarł również do naszej świetlicy i zostawił dla dzieci prezenty. Aleee miła niespodzianka!

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, wszystkie dzieci w świetlicy odwiedził Miś Panda. Uczniowie w tym dniu wybrali się do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Kto z nas nie kocha misiów?

• Wróżby andrzejkowe kl. 1-8

29.- 30.11.2022

ANDRZEJKIobchodzone są w Polsce co najmniej od XVI w. Pierwsza wzmianka literacka dotycząca tego zwyczaju pojawiła się w 1557 r. w tekście Marcina Bielskiego. Niegdyś andrzejki były przeznaczone wyłącznie dla kobiet i miały charakter matrymonialny — w ten wieczór wróżyło się po to, aby dowiedzieć się, kiedy i za kogo wyjdzie się za mąż. Wróżby traktowano wówczas poważnie, odprawiano je indywidualnie i w odosobnieniu. Z czasem andrzejki przekształciły się w zabawę, w której uczestniczyły zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Klasa 6a brała udział w warsztatach o tematyce andrzejkowej w Muzeum Etnograficznym. Dzieci poznały tradycję katarzynkową oraz andrzejkową, źródła wierzeń ludowych oraz same mogły przetestować jedną z popularnych atrakcji andrzejek, czyli lanie wosku przez klucz.