• Wigilie w klasach 1-7

Magia Świąt!

Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wraz z wychowawcami spotykaja się przy stole wigilijnym. To czas, kiedy składamy sobie życzenia zdrowia i radości, a także okazja do spożywania wspólnie potraw wigilijnych.

Wesołych Świąt!

• Jasełka 2023

20.12.2023

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję.

Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klas 3a, 3b i 3d pod opieką wychowawców.

Na zakończenie grupa nauczycieli zaśpiewała kolędy, a oprawę muzyczną przygotował Pan Piotr Górka.

Dziękujemy za wprowadzenie nas w ten magiczny czas.

• XX Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

Kwalifikacje

Z wielką przyjemnością informujemy, że do XX Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego z naszej szkoły zakwalifikowali się:

Karolina Witecka - kl. 4 E

Alicja Wróblewska - kl. 4 E

Stanisław Paziewski - kl. 5 C

Aleksandra Piłat - kl. 6 D

Oliwia Sitarz - kl. 6 D

Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się w dniu 11.01. 2024roku (czwartek) o godz. 10.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie (al. Solidarności 62)

Aleksandra Mrozińska

Gertruda Orzelska

Gabriela Podlaska

• Najpiękniejsze pierniki!

Coraz bliżej święta

A za nami konkurs na Najpiękniejsze pierniki:

I miejsce - Nikola Kotarska 4c

II miejsce Dominika Bąk 6a

III miejsce Filip Siemiński 4d oraz Zazanna Papis 4e

Wyróżnienia:

Jakub Łagowski 5d

Kajetana Chmielewski 4d

Joanna Parulska 5e

Lena Banach 5b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie

Organizatorzy:

Agata Mączewska

Dorota Maksym

• Szkolny Konkurs Krasomówczy

15.12.2023

14 grudnia 2023 r. przeprowadzony został Szkolny Konkurs Krasomówczy.

Do Dzielnicowego Konkursu zakwalifikowali się uczniowie:

Karolina Witecka z klasy 4 E

Alicja Wróblewska z klasy 4 E

Stanisław Paziewski z klasy 5 C

Aleksandra Piłat z klasy 6 D

Oliwia Sitarz z klasy 6 D.

Wszystkim laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki podczas Dzielnicowego Konkursu Krasomówczego pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pani Urszuli Kierzkowskiej, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 18 grudnia 2023 r.

Organizatorzy: Aleksandra Mrozińska Gertruda Orzelska Gabriela Podlaska

• Nauka o energii odnawialnej 1-3

15.12.2023

Nauka o energii odnawialnej poprzez zabawę? To możliwe! A jednak. Nauka nie musi być nudna – szczególnie jeśli ma dotyczyć spraw ważnych dla całej ludzkości. Dobrym przykładem jest możliwość przekazywania dzieciom informacji o energii odnawialnej poprzez zabawę.

14 grudnia uczniowie klas 1-3 mogli tego doświadczyć ,bowiem uczestniczyli w warsztatach dotyczących alternatywnych źródeł energii.

• Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Dziś w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

20 uczestników rywalizowało ze sobą w systemie pucharowym. W kategorii dziewcząt:

I miejsce Dominika Bąk

II miejsce Laura Nieckarz

III miejsce Łucja Modelska

W kategorii chłopców:

I miejsce Leon Ziółek

II miejsce Stanisław Paziewski

III miejsce Kacper Kaliszewski

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Mikołajki w 1-3

MIKOŁAJKI klasy 1-3

"6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie".

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Szkolny korowód mikołajkowy, złożony z Mikołaja, renifera, śnieżynek i elfów odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły. Wszyscy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował również tematyczną grę na korytarzu szkolnym której celem było wykonanie ćwiczeń zaproponowanych przez elfy To był naprawdę udany dzień!!!

• Andrzejki w szkole

30.11.23

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE 2023

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię dnia świętego Andrzeja.

Przyjęło się, że wróżby andrzejkowe wykonuje się w nocy z 29 na 30 listopada lub 29 listopada wieczorem.

W naszej szkole wróżby odbywały się dzisiaj podczas wszystkich przerw na holu głównym.

Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski.