• Wojewódzki konkurs: Wydajemy własną książkę

• Biblioteka szkolna zaprasza serdecznie wszystkich uczniów klas 1- 7 do udziału w XXXI edycji wojewódzkiego konkursu „Wydajemy własną książkę”, którego organizatorami są Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka i Wolskie Centrum Kultury.

Fajnie by było, gdyby powstała Twoja lub Wasza unikatowa książka :-) walcząca o tytuł „Złotej Książki”, czyli nagrodzonej we wszystkich trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i edytorskiej.

Waszym zadaniem jest stworzenie swojej własnej, nietuzinkowej, oryginalnej i oczywiście czadowej KSIĄŻKI w dowolnej formie, a może w zabawnym, ciekawym kształcie?

Możecie zrobić ją samodzielnie lub w grupie (kilka osób). Jeden z autorów świetnie pisze. To Super! Tworzy fabułę, czyli treść książki, którą wspólnie możecie wymyślić. Drugi z autorów wspaniale rysuje więc niech przedstawi jej treść jak najciekawiej. Kolejny współautor może złożyć wszystko w całość i zająć się stroną edytorską dzieła.

Macie na to sporo czasu, bo swoje prace możecie przynieść do biblioteki do 20.03.2024 r. lub wysłać samemu na adres MDK „Muranów” do 31.03.2024 roku.

Warunkiem jest, aby postać konkursowej książki była trwała i bezpieczna. Może przyjąć dowolną postać: być rozwijana, rozkładana w rozmaity sposób, stać się książką-makietą, udawać jakiś przedmiot lub obiekt. To może też być książka obrazkowa, haftowana, sensoryczna, będąca zabawką. Wszystkie ciekawe pomysły dozwolone :-)

A treść? Przedstawiona w dowolnej formie literackiej, np. jako opowiadanie, komiks, zbiór wierszy, książka z listami, pamiętnik, literatura popularno-naukowa poruszająca ważny temat, reportaż, wywiad, a może Twój przewodnik po świecie Minecrafta lub ciekawym miejscu?

Technika też dobrowolna: plastyczna (kredki, farby, mozaika, elementy ruchome); zdobiona techniką tkackokrawiecką (wyszywana, z guzikami, koralikami, naszywkami, plecionkami).

Książka musi zawierać kartę tytułową na której widnieje: tytuł, autor lub autorzy pracy, rok i miejsce wydania (miejscowość). Koniecznie musi być do niej dołączona karta zgłoszenia.

Karta zgłoszenia oraz regulamin konkursu dostępne są w bibliotece lub na stronie www MDK Muranów: https://www.mdk-muranow.waw.pl/mdk/konkursy

Zachęcamy do napisania swojej książki :-)

Nagrody, wyróżnienia, podziękowania będą do odbioru zapewne na pełnej atrakcji imprezie finałowej.

Konkurs realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Koordynatorzy konkursu: Monika Tomaszek, Małgorzata Daniłowicz, Monika Gzyra (biblioteka)