• Drodzy Uczniowie
          Koleżanki i koledzy

Realizujemy w tym roku szkolnym wytyczne Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Informacja na temat wymaganych działań, niebawem na stronie www naszej szkoły.

Wydajemy też 15 000 zł na książki do biblioteki i czytniki e-boków.

Zachęcamy więc wszystkich czytelników, Samorząd Szkolny, Radę Rodziców i nauczycieli do współuczestniczenia w tym wydarzeniu. Nadal, do końca października (31.10.2022 r.) można w bibliotece WRZUCAĆ PROPOZYCJE zakupu KSIĄŻEK do biblioteki (podajemy na kartce autora i tytuł lub autora i tytuł serii). Rodziców poproszę o przesyłanie Librusem swoich propozycji zakupu książek do biblioteki (Monika Tomaszek).

Drodzy uczniowie macie wpływ na to co może być do czytania lub słuchania w bibliotece (oczywiście na Wasz poziom wiekowy :-)). Realizowane będą rozsądne, nowe propozycje z beletrystki i literatury popularno-naukowej.

Liczymy na Wasze wielkie uczestnictwo :-)
          Do zobaczenia w bibliotece ;-)

Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Oprócz 15 tys. zł które dostaniemy na książki i wyposażenie biblioteki przed nami wiele wyzwań :-)

Jednym z nich jest zrealizowanie co najmniej jednego PROJEKTU EDUKACYJNEGO na oddział w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki.

Biblioteka potrzebuje Waszego wsparcia :-), też pomysłów.

Do realizacji potrzebne nam są tematy tych projektów i napisanie ich, a potem realizacja przez wychowawców poszczególnych klas lub nauczycieli danego przedmiotu razem z biblioteką, we wszystkich oddziałach (każda klasa musi wziąć udział). Zachęcam do wspólnego pisania projektów razem z nami bibliotekarzami, nauczycieli będących teraz na ścieżce awansu zawodowego.

Macie pomysły co zrobić? Chcecie jakąś wiedzę przekazać dzieciom? Napiszcie do mnie jakie tematy chcielibyście zrealizować na poszczególnych poziomach klas 1-6 i 8; do czwartku 22.09.2022 roku.

Zapraszamy do współpracy :-)