• Święto bibliotek szkolnych

• Motto jakie nam będzie towarzyszyć w tym roku szkolnym to „Biblioteka - serce szkoły”…
          ... i już serdecznie wszystkich naszych czytelników zapraszamy do świętowania razem z nami ;-)

Mamy październik …, a październik to zawsze Miesiąc Bibliotek Szkolnych i dlatego jak co roku coś fajnego dla Was mamy.

Po pierwsze gramy i nagrody zdobywamy!

1. Zabawa czytelnicza „BINGO biblioteczne”, dla klas 1-7

Zasady:
          # Tajemniczą kartę do gry z biblioteki pobieramy i do zabawy wspólnej się przyłączamy.
          # Książki wypożyczaj przez siebie wybrane, lecz pamiętaj, że odpowiednie tematy muszą przez nie być poruszane.
          # Czytaj książkę, a kiedy w całości „pochłonięta” przez ciebie zostanie, na karcie bingo w dobrym miejscu musi tytułem zostać wpisana i pieczątką biblioteki przy zwrocie oznakowana.
          # Zbieraj pieczątki z głową, bo zdobyte w linię poziomą, pionową lub na ukos ustawić się powinny.
          # A wtedy Huurrrra ! Biblioteczne BINGO trafione i nagrodą zostanie uwieńczone.

Zabawa trwa od 11.10.2023 do 31.01.2024 r. lub do wyczerpania puli nagród.

Po drugie niesamowite książki przedstawiamy!

2. Konkurs biblioteczny „Niesamowita książka”, dla klas 1-7

Podziel się z nami tym co ciekawe i fajne. Przedstaw swoją ulubioną książkę w postaci mini książeczki, składającej się z 3 stron:

• na pierwszej stronie umieść tytuł i autora wybranej przez siebie książki oraz rysunek - według własnego uznania obrazujący ją jak najciekawiej;
          • na drugiej stronie napisz: Dlaczego właśnie ta książka? Krótka wypowiedz pisemna (od 3 do 6 zdań). Klasy starsze minimum 6 zdań.
          • na trzeciej stronie zrób dowolną techniką przepiękny rysunek głównego bohatera lub bohaterów.

Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną, format A4.

Konkurs trwa od 11.10.2023 do 21.11.2023 r.

Książeczki przynosimy do biblioteki.

Nie zapomnij jej podpisać z tyłu, na ostatniej stronie imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną wykonaną przez siebie pracę.

Jury wyłoni po 3 zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-7. Przewidziane są też wyróżnienia.

Do zobaczenia w bibliotece :-)