• Konkurs biblioteczny

• Konkurs plastyczny „Przepis na linoryt”

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas 4-7 do udziału w konkursie, zorganizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, na stworzenie osobistego logo, czyli własnego ekslibrisu! Powinien on zostać wykonany w technice linorytu.

Co to takiego linoryt? Film instruktażowy (ze wskazówkami, jak go wykonać) znajduje się pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=yL2zrn1uZSI

Do pracy nad projektem mogą być inspiracją zdjęcia linorytów sprzed około 100 lat. Można je zobaczyć pod adresem: https://muzeumpilsudski.pl/przepis-na-linoryt-konkurs/

A wiec co trzeba zrobić?

Przygotować pracę plastyczną, czyli zrobiony własnoręcznie ekslibris w technice linorytu. Następnie tylko odbitkę (bez matrycy), o formacie nie większym niż A5, wraz z informacją na odwrocie pracy: imię i nazwisko autora oraz klasa, wiek; nazwa, adres szkoły oraz tytuł pracy, przynieść do biblioteki wraz o oświadczeniem lub przesłać z dopiskiem Konkurs „Przepis na linoryt” na adres: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Al. Piłsudskiego 29 05-070 Sulejówek.

Na prace w bibliotece czekamy do 22 listopada 2023 roku.

Termin nadsyłania prac jest do 27.11.2023 r. (liczy się data stempla pocztowego).

Ogłoszenie wyników nastąpi 15 grudnia 2023 r.

Prace konkursowe jury oceni w oparciu o następujące kryteria: jakość wykonania, atrakcyjność graficzno-plastyczna, oryginalność.

Nagrodami w konkursie są: tablety graficzne do rysowania, profesjonalne materiały plastyczne oraz książki, które będą wręczane zwycięzcom, w dwóch kategoriach wiekowych (4-6, 7-8).

LINORYT to popularna technika graficzna, pozwalająca na powielanie zaprojektowanych przez siebie wzorów na podłożu takim jak papier, karton czy tkanina.

EKSLIBRIS to znak graficzny, szczególny dla właściciela lub właścicielki księgozbioru, za pomocą którego można „podpisać” swoje książki.

Oświadczenie i regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece lub pod adresem www: https://muzeumpilsudski.pl/wp-content/uploads/2023/10/Regulamin-Konkursu_Przepis-na-linoryt_.pdf

Zapraszamy serdecznie do próbowania swoich sił w graficznych wyzwaniach :-)

Koordynator akcji: Małgorzata Daniłowicz, Monika Gzyra, Monika Tomaszek (biblioteka)