Akcja została zaplanowana na dzień 15 maja, o godz.12:00. Spotkanie: most przy ulicy Waldorffa!!!!
Szczegóły pod linkiem do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/8PcjG5bpy
Akcja została zaplanowana na dzień 15 maja, o godz.12:00. Spotkanie: most przy ulicy Waldorffa!!!!
Szczegóły pod linkiem do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/8PcjG5bpy
Szanowni Państwo,
w tym roku mija 4 lata od wydania pierwszych Kart Ucznia, których termin ważności kończy się w dniu 30 września 2021 r.
W celu usprawnienia operacji wymiany nośników oraz przedłużenia uprawnień Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link https://kartaucznia.ztm.waw.pl/871a066f, dedykowany Szkole Podstawowej nr 362 im. prof. T. Kotarbińskiego w Warszawie, za pomocą którego można złożyć wniosek o przedłużenie lub o nową Kartę Ucznia.
Szanowni Państwo,
uprzejmie przypominam, iż dzień 4 maja 2021 r. (wtorek) zgodnie z ustaleniami z Radą Rodziców jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Na terenie Szkoły w dniu 4 maja 2021 r. realizowane są jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Zarzycka
Szanowni Państwo,
poprawia się sytuacja epidemiczna w kraju, co oznacza, że przy zachowaniu reżimu sanitarnego będzie możliwy stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Zostało ono skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw.
Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:
Szczegółowe informacje dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej przedstawiliśmy w komunikacie, który załączam.
Wszystkie informacje mogą także Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/harmonogram-powrotu-uczniow-do-stacjonarnej-nauki-w-szkolach-i-placowkach.
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy Szkoły przekazywane są na bieżąco za pomocą dziennika elektronicznego.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Zarzycka
1 - 3 MAJA 2021
Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 r.
Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, dlatego powinno się go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało - czerwone serce.
Konstytucja 3 Maja – uchwalona została 3 maja 1791 roku, regulowała prawo Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wprowadzając ład do zanarchizowanych rządów magnaterii. Autorami Konstytucji 3 Maja byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Stanisław Małachowski. Konstytucja miała na celu naprawę Rzeczypospolitej, która znajdowała się wówczas w trudnej sytuacji społecznej, politycznej.
KOMUNIKAT DYREKTORA SP 362
W SPRAWIE ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY W OKRESIE OD 26.04.2021 r.
Szanowni Państwo,
informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz. U z 2020 r. poz. 1604) w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. w okresie od 26 kwietnia 2021 r. szkoła realizuje kształcenie w trybie hybrydowym.
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy Szkoły przekazywane są na bieżąco za pomocą dziennika elektronicznego.
22 kwietnia 2021 roku
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.
Tegorocznym hasłem przewodnim jest – „PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ”.
To wyjątkowe święto ma uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla Ziemi.
Każdy z nas jest jej mieszkańcem, zatem wszyscy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan!
W naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny: "Ze starego coś nowego". Uczniowie pokazali, jak starym przedmiotom można nadać nowe życie, redukując przy tym powstawanie odpadów. Wystarczy wyobraźnia!
Zachęcamy do obejrzenia prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
Serdecznie GRATULUJEMY!
Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.
Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.
Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe i dostępem do sieci internetowej.
Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.
Więcej informacji: https://spis.gov.pl/
Każdego roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona.
Profesor Tadeusz Kotarbiński jest nam drogi nie tylko jako uczony, nie tylko jako nauczyciel na polu teorii. Jest nam drogi przez swą wrażliwość na zło i krzywdę, przez żywy stosunek do spraw społecznych, przez swą odwagę wobec siebie i innych, przez głębokie poczucie odpowiedzialności i gotowości brania tej odpowiedzialności na siebie, gdy zajdzie potrzeba ciężkiej decyzji, od której inni woleliby się uchylić. A wreszcie przez swą niepowszednią uczynność i dobroć.
Rokrocznie wyrażamy zadowolenie i dumę z faktu, że naszym Patronem jest tak wspaniały człowiek.
Zachęcamy wszystkich do obejrzenia inscenizacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.
Do 18 kwietnia nieczynne pozostają m.in. żłobki i przedszkola – wyjątkiem jest opieka nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
Nadal obowiązuje zdalne nauczanie we wszystkich klasach szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego oraz centrach kształcenia zawodowego. W przypadku uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą się uczyć zdalnie z domu, dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole lub umożliwić uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. Również uczniowie, którzy nie mają możliwości, by uczyć się zdalnie, mogą mieć zorganizowaną naukę zdalną na terenie szkoły.
Podstawa prawna:
Życzenia
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
z okazji zbliżajacych się Świąt Wielkanocnych życzymy dużo zdrowia. Aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym, wiosennym nastroju.
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 362 im. prof. T. Kotarbińskiego.
21.03.2021
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Organizatorzy namawiają, by z tej okazji założyć kolorowe skarpetki nie do pary. Ma to przypomnieć społeczeństwu, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.
Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Tym razem data Światowego Dnia Zespołu Downa – 21 marca – wymaga szczególnej uwagi, ponieważ przypada na rok 2021, a zespół Downa medycznie nazywany jest trisomią 21. Ten specjalny dzień służy zwiększeniu świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, a także propagowaniu praw ludzi z taką wadą genetyczną i integracji z nimi, tak by zapewnić im należne miejsce w społeczeństwie.
Organizatorzy namawiają, by dla wyrażenia solidarności z osobami z zespołem Downa założyć w ten dzień kolorowe skarpetki, najlepiej nie do pary.
Dziękujemy za udział w akcji Samorząd Uczniowski w SP362
21 marca 2021
W niedzielę 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Dzień ten wiąże się m.in. ze zwyczajem topienia marzanny. Jest to także Dzień Wagarowicza. Natomiast początek astronomicznej wiosny w tym roku przypadł dokładnie w sobotę 20 marca o godz. 10:37.
8 MARCA
Tradycyjnie, jak co roku, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Tego dnia wszystkim paniom, i tym starszym i tym młodszym, składamy najlepsze życzenia.
Z okazji Dnia Kobiet zorganizowany został w naszej szkole konkurs na najciekawszą prezentację na temat kobiecych wynalazków. Prezentujemy kilka nadesłanych prac uczniów.
Uwaga ważne!
Harmonogram rekrutacji dla kandydatów do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2021/2022
harmonogram_rekrutacji_do_klas_pierwszych_w_szkolach_podstawowych_na_rok_szkolny_2021_2021.doc
Kryteria rekrutacji dla kandydatów do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2021/2022
kryteria_rekrutacji_do_klas_pierwszych_w_szkolach_podstawowych.docx
Prosimy pamiętać, iż do składanego wniosku o przyjęcie do szkoły należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie zaznaczonego kryterium!
Pomoc dla Rozalii.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję charytatywną dla małej Rozalki. Udało się uzbierać i przekazać na ratowanie życia maleńkiej dziewczynki aż ponad osiem tysięcy złotych
a dokładnie 8707zł i 91 gr
DZIĘKUJEMY !
II Konkurs Recytatorski Jednego Wiersza Jana Brzechwy odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo 5 stycznia 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 362 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego
w Warszawie, ul. Waleriana Czumy 8.
W celu budzenia wrażliwości na piękno poezji i podniesienia poziomu nauczania w klasach I-III nauczyciele nauczania początkowego
i poloniści ze Szkoły Podstawowej nr 362 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Warszawie zorganizowali Dzielnicowy „Konkursu Recytatorski Jednego Wiersza Jana Brzechwy” pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo.
Adresatami konkursu byli uczniowie klas I - III szkół podstawowych Dzielnicy Bemowo.
Do finału konkursu zgłosiło się ponad 55 uczniów, a w finale wzięło udział 34:
Do konkursu przystąpili uczniowie z dzielnicy Bemowo z nastepujacych szkół:
Spośród finalistów wyłoniono grupę 17 laureatów.
Tytuł laureata I miejsca uzyskało: 4 uczniów,
laureata II miejsca – 7 uczniów,
laureata III miejsca – 6 uczniów.
Ponadto wyróżniono – 11 uczniów.
Tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczy liczba przyznanych nagród.
GRATULUJEMY !
Wyniki Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego „Świąteczne czary-mary”
1 miejsce – najlepsza fotografia w obu kategoriach - Zuzanna Rykała
Kategoria – dekoracja świetlna:
1 miejsce Mikołaj Wasyliszyn
2 miejsce Stanisław Paziewski
3 miejsce Alicja Grądzka
Kategoria – malowanie światłem:
1 miejsce Paweł Ślesicki
2 miejsce Emilia Rybicka
3 miejsce Nina Nocko
Wszystkim laureatom gratulujemy!
2021
Tradycją naszej szkoły jest BAL karnawałowy. W latach ubiegłych dzieci bawiły się, tańczyły razem... Teraz, w dobie pandemii każda klasa organizuje bal we własnym zakresie. Zabawa i tak jest niesamowita!
Powered by aSc EduPage