• Szkoła Podstawowa nr 362 przy ul. Czumy

e-mail: sp362.sekretariat@edu.um.warszawa.pl

www.sp362bem.edupage.org

"SZANUJĄC PRZYSZŁOŚĆ,

Z DUMĄ SPOGLĄDAMY W PRZESZŁOŚĆ"

Szkoła przy ul. W. Czumy 8 funkcjonuje od 1 IX 1985 r. – początkowo, jako Szkoła Podstawowa nr  326, od 1999 r. jako Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 82, a obecnie Szkoła Podstawowa nr 362.

Tworzymy szkołę bezpieczną, przyjazną dla uczniów,

dbającą o komfort nauki, kształtującą kreatywność i zdrowy styl życia.

Pragniemy, aby każdy uczeń odniósł sukces na miarę swoich możliwości.

Nasza Szkoła to:

SZKOŁĄ Z KLASĄ.

SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM Z DYSLEKSJĄ, WOLONTARIUSZOM

SZKOŁA Z POMYSŁEM NA KSZTAŁCENIE UCZNIÓW O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH,

BEZPIECZNA SZKOŁA,

SZKOŁA WPIERAJĄCA UCZNIÓW UZDOLNIONYCH.

Nauczyciele to przyjazne uczniom grono, o wysokich kwalifikacjach, umiejętnościach i doświadczeniu w przygotowaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych i konkursów.

W szkole pracują specjaliści: psycholog, logopeda, terapeuta, doradca zawodowy, socjoterapeuta.

Nasi nauczyciele mają doświadczenie w nauczaniu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Baza szkoły zapewnia dobre warunki nauki i możliwość rozwijania różnorodnych zainteresowań.

• Dobrze wyposażone pracownie:  polonistyczne, matematyczne, historyczna, biologiczna, informatyczne, geograficzna, chemiczna, fizyczna, artystyczna,
          • Laboratoria do nauki języków obcych,
          • Centrum Informacyjno – Multimedialne,
          • Nowoczesna biblioteka z czytelnią,
          • Sala gimnastyczna, korekcyjna, kompleks boisk sportowych,
          • Sale specjalistyczne: logopedyczna, terapii pedagogiczno-psychologicznej i socjoterapii,
          • Gabinet medyczny,
          • Szatnia z indywidualnymi szafkami,
          • Stołówka i sklepik szkolny,
          • Nowoczesne sale lekcyjne i świetlicowe dla uczniów klas I-III.

W każdej sali lekcyjnej znajduje się komputer z dostępem do Internetu, rzutnik multimedialny.

Sale klas I-III wyposażone są w tablice interaktywne z programami edukacyjnymi, kąciki rekreacyjne.

Wszyscy uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w pracach Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Młodzieżowej Rady Dzielnicy.

Oferujemy  zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w różnych konkursach i zawodach, spędzają czas w grupie osób o podobnych zainteresowaniach realizując ciekawe zadania i projekty. Zaangażowanie i pomysły prowadzących sprawiają, że zajęcia są bardzo popularne wśród uczniów.

Zajęcia świetlicowe – opiekuńcze oraz stymulujące wszechstronny rozwój dziecka, wzbogacające wiadomości, rozwijające zainteresowania.

Wiele zadań realizowanych w formie projektów, innowacji pedagogicznych.

Bieżące informacje z życia szkoły znajdują się na naszej stronie Internetowej oraz w serwisie FACEBOOK!

Drogi Rodzicu i Uczniu,

zapraszamy do naszej szkoły, gdzie panuje przyjazna atmosfera, dzięki której każdy uczeń jest zauważony i doceniony.

Jesteśmy szkołą przyjazną, bogato zaopatrzoną w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Stwarzamy atmosferę kreatywnego rozwoju, radości poznania i bezpieczeństwa.

Przyszłych uczniów czeka nauka połączona z zabawą, radość odkrywania i wysoki poziom nauczania. Nauczyciele posiadają doświadczenie w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Zwracamy uwagę na indywidualizację nauczania i wychowania, oferując: zajęcia rozwijające zainteresowania, zajęcia wyrównawcze, korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Naszym celem jest, aby każdy uczeń odniósł sukces na miarę swoich możliwości, znalazł prawdziwych przyjaciół, poznał smak sukcesu, wiedzę będzie zdobywał bez stresu i porażek.