• Zbiórka produktów dla Polaków z kresów wschodnich, kombatantów i ich rodzin.

• Wspólnie ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen Oddział Mazowiecki, zapraszamy na zbiórkę produktów dla Polaków z kresów wschodnich, kombatantów i ich rodzin. Są to ludzie dbający o polską kulturę, historię, miejsca związane z naszą historią, czy groby naszych przodków. Ludzie uczący młode pokolenia języka polskiego, budujący ich tożsamość. Polscy nauczyciele, seniorzy, lokalni działacze. Wspieramy ośrodki polskości – parafie, placówki edukacyjne, Domy Polskie, Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie i wiele innych. Pomagamy potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, ludziom żyjącym w trudnych warunkach.
          Akcja nazywa się "Rodacy Bohaterom" https://rodacybohaterom.pl/
          Zbiórka będzie od 16.10.23 do 08.12.23 przy sklepiku szkolnym.

Zbieramy DŁUGOTERMINOWE produkty spożywcze oraz chemię gospodarczą
          Przykłady produktów, które przydadzą się do paczek:
          Ryż, makaron, kasza, olej, cukier, konserwy mięsne lub rybne, warzywa w puszce, owoce w puszce, herbaty, kawy, kakao, czekolada, słodycze, środki czystości, proszki do prania itp.
          Numer zbiórki publicznej: 2015/3962/OR
          Zapraszamy Państwa do obejrzenia wzruszającego filmu dokumentującego ostatnie transporty darów na Kresy Wschodnie

Ps. Proszę o informację na kto zaangażuje się w tą akcję.
          Marta Zbrojkiewicz