• Zajęcia rozwijające EQ

Na terenie SP362 prowadzone są przez psychologów zajęcia rozwijające inteligencję emocjonalną (EQ). Jak wiadomo EQ jest składową ludzkiej inteligencji. Mało kto wie, że za jej pomocą można nauczyć się również matematyki, jednak nie na odwrót. Dlatego nasi uczniowie, którzy dbają o swój rozwój emocjonalny zwiększają również swoje poznawcze moce przerobowe i rozwijają pamięć, coś, czego w edukacji zawsze nam mało i przydałoby się więcej. Uwrażliwiamy naszych uczniów i wzrastamy ich w subtelności i delikatności podchodzenia do kolegów i koleżanek, uczymy obserwowania inności i akceptowania jej na równi z tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Nasi uczniowie łatwiej akceptują odmienności i dzięki temu coraz rzadziej gwałtownie reagują zderzając się z niezrozumiałymi dla siebie zjawiskami. Pomagają nam w tym rodzice, którzy konsultując się z zespołem psychologiczno-pedagogicznym dowiadują się, że warto z dziećmi rozmawiać w każdym wieku i na każdy temat. Im wcześniej, tym lepiej nasze pociechy akceptują siebie w tym niełatwym dla nikogo świecie.

Warsztaty Rozwoju Osobistego: zajęcia pozalekcyjne

We współpracy ze Spadochronem Bemowo oraz Fundacją Drzewko na terenie SP362 są prowadzone przez psychologa szkolnego warsztaty rozwijające umiejętności osobiste, którymi powinien dysponować każdy dorosły człowiek. Przygotowujemy naszych uczniów do życia w społeczeństwie rozwijając ich IQ, EQ w tym kształtując takie umiejętności jak samodzielne myślenie, adekwatność do sytuacji, panowanie nad ciałem i językiem, otwartość w kontaktach z kolegami i koleżankami, większa wytrzymałość psychiczna w zderzeniu z nieoczekiwanymi sytuacjami, większa pewność siebie i świadomość własnych mocnych stron i potencjału do rozwoju. Nasze dzieci to skarb dla naszych rodziców, którzy chronią je jak oka w głowie, dlatego pomagamy naszym rodzicom w stopniowym zdejmowaniu z naszych uczniów klosza ochronnego i stąpaniu na obcych terenach na własną rękę. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, jak mawia starodawne przysłowie, więc czasem nie jest łatwo, jednak zajęcia wychowawcze oraz te dodatkowe dają efekty w postaci większej skuteczności naszych uczniów w różnych przejawach życia codziennego.